Kosmetika, která vás může poškodit

Co škodí pleti a nejen jí?

Možná také používáte kosmetiku, o které jste přesvědčena, že je opravdu kvalitní a účinná. A v dnešní době máme skutečně z čeho vybírat - ať už v obchodech, parfumériích či kosmetických salónech najdeme v nabídce kosmetické přípravky nejrůznějších značek a cen, které stojí třeba byť jen za vyzkoušení - pleť je po nich vláčná, krásně voní a působí zdravým dojmem...

Málokterou z nás přitom napadne obrátit pozornost na složení kosmetického výrobku. Některé druhy kosmetiky totiž nezřídka obsahují složky, které pleti nejen neprospívají - naopak jí škodí.
Patří mezi ně nejrůznější konzervační činidla prodlužující trvanlivost daného kosmetického produktu, umělá barviva, dráždivé látky vyvolávající rozličné alergické procesy, parfémy, oleje, hormony, apod. Všechny tyto látky působí nejen na pokožku, ale většina pronikne až do krevního oběhu, usazuje se v orgánech a může vyvolávat celou škálu onemocnění kůže, ledvin, jater, endokrinního systému a v neposlední řadě může být dokonce příčinou vzniku onkologických chorob.

Kosmetika z ropy

Současná běžně dostupná kosmetika obsahuje ve valné většině ropné přísady. Minerální oleje a vosky ropného původu, však tělo špatně akceptuje. Pokožka nemůže volně dýchat, póry se ucpávají a dochází k poruchám funkce kožního pláště a dalším potížím..

Vazelina (Petrolatum)

Velmi frekventovaná složka v kosmetickém průmyslu. Najdeme ji v běžně dostupné kosmetice - např. v drogeriích. Získává se rafinací ropy. Jde o bezbarvou nebo mírně nažloutlou hmotu, která je ve vodě nerozpustná. Dříve byla vazelina v dobré víře používána k různým léčebným účelům. Pozdější výzkumy však vyvrátily mýty o jejích hojivých schopnostech. Naopak - pokožku oslabuje tím, že na ní vytváří mastný, neproniknutelný film. A jelikož nepropouští vodu ani vzduch, pleť se tak dusí a u citlivých jedinců se mohou objevit potíže v podobě různých kožních vyrážek či alergií.

Parafín (Paraffin)

Další častou přísadou, která se obvykle vyskytuje na etiketách kosmetických produktů je parafín (Paraffin). Vzniká při destilaci ropy. Na poli kosmetiky se uplatňuje především při výrobě krémů a líčidel. Parafín je voděodolný a tepelně izolační. Používá se mimo jiné k výrobě svíček, které při hoření mohou uvolňovat nebezpečné chemické látky. Kosmetika s touto složkou ucpává póry a omezuje funkci potních žláz. Dle některých hypotéz parafíny zabraňují vstřebávání vitamínů a živin potřebných pro organismus a kupí se v těle.

Ropná show

Ropný původ mají také tyto následující složky:

  • Paraffinum Liquidum - jde vlastně o tekutý parafín, který se přidává do různých krémů, masek a přípravků na tělo. Je neprodyšný a zatěžuje pokožku.
  • Microcristalline Wax - mikrokrystalický vosk. Ropná látka, která je přítomná v balzámech na rty, rtěnkách, deodorantech a jiném kosmetickém sortimentu.
  • Ceresin - vyskytuje se například v dekorativní kosmetice, krémech, pomádách a korektorech.
  • Mineral Oil - pouze další z řady vedlejších produktů ropy, které v širokém spektru využívá kosmetický průmysl. Můžeme ho najít v odličovacích prostředcích, krémech, šampónech, atd...

 

Co pleť skutečně potřebuje?

Pokožka ženy začíná vykazovat první známky stárnutí nezřídka již po 20. roce života. Důležité je proto zaměřit se především na prevenci a první vrásky včas eliminovat prostřednictvím kvalitní kosmetiky, která není zatížena zbytečnou chemií a nepoškozuje zdraví.

Každá pleť je jedinečná a vyžaduje individuální přístup. Ať už máte pleť suchou, mastnou, citlivou nebo zralou, zaslouží si nejlepší možnou péči. Zvláště pak poslední jmenovaný druh pokožky je delikátní, pokud jde o vhodný výběr účinné kosmetiky.

Zralá pleť totiž přímo žízní po vodě, která rychle uniká vrchními vrstvami kůže a pleť je pak vysušená a povolená. Dále se tento typ potýká s úbytkem kolagenu, který zajišťuje elasticitu pokožky. Dochází tu rovněž k viditelným změnám, které mohou být odrazem nepříznivého zdravotního stavu nebo příčinou nadměrného slunění.

Přírodní kosmetika bez rizika

Zlepšit výrazně stav pleti a dát tím času zpětný chod už není sci-fi. Skutečně je to možné - pomocí osvědčených kosmetických prostředků s dlouholetou tradicí a prokazatelnými výsledky. Jestliže se tedy chcete vyhnout zátěži v podobě nebezpečné chemie a udělat něco pro krásu i zdraví, máte možnost výběru. S kosmetikou Biodroga a Matis Paris určitě nešlápnete vedle.

BIODROGA - přírodní kosmetika bez zbytečných kompromisů

Tato kosmetická značka se pyšní úspěchy na poli kosmetického průmyslu již celá desetiletí.
Sídlem této kosmetiky je lázeňské město Baden-Baden. Produkty této značky se vyznačují nejvyšší jakostí a jsou rostlinného původu.

Kosmetika BIODROGA skýtá velké množství nejrůznějších přípravků a je určena ženám i mužům. Poradí si s každým typem pokožky - mimo jíné i s pletí velmi suchou, citlivou či jinak problematickou. Výrobky této značky určené pro zralý typ pokožky mají vypínací a vyhlazující efekt, pleť je po nich krásně hydratovaná, okysličená, projasněná a zbavená stresu. Vrásky jsou méně viditelné a obličejové kontury pevnější. Biodroga využívá jedinečné přírodní složky - minerály, byliny či třeba výtažky ze zlatého kaviáru.

MATIS - luxusní kosmetika z Paříže

Francouzská kosmetická značka MATIS Paris, která je na trhu již více než čtvrt století, se vyznačuje špičkovou kvalitou. Jedná se o čistou a jemnou kosmetiku obsahující přírodní ingredience a je určena pro všechny druhy pleti. Účinně řeší problémy spojené s aknózní, přecitlivělou či zralou pokožkou. Revitalizuje pleť, hydratuje ji, zpevňuje a dodává jí mladistvý vzhled. Zbavuje pokožku nežádoucí pigmentace, která může být zapříčiněna různými faktory, ať už se jedná o věk, sluneční záření nebo užívání některých léků. Projasňuje pleť a sjednocuje její barevný tón.

Která značka kosmetiky je pro vás nejlepší?

Kosmetiku BIODROGA a MATIS Paris používá na základě dlouhodobých zkušeností a všestranné spokojenosti také náš kosmetický salón Ellen, který se nachází v centru Prahy. Zde vám tým našich profesionálů zasvěceně poradí nejen v otázkách týkajících se přirozených potřeb vaší pleti, ale doporučí vám rovněž konkrétní a nejlepší dostupnou péči, po které se budete cítit jako znovuzrozená. Zažijte pocit krásy, mládí, zdraví a relaxace z rukou odborníků, kteří využívají při své práci unikátní značkovou kosmetiku.